POINT REGNSKAB FRA 1. OG 2. AFDELING:

TEAM DELTAGER LAKS I GRAM LAKS
POINT
ØRRED I GRAM ØRRED
POINT
TORSK I GRAM TORSK
POINT
SAMLET POINT VED 1. AFD. RØDSPÆTTE I GRAM RØDSPÆTTE
POINT
SKRUBBE I GRAM SKRUBBE
POINT
PIGHVAR/
SLETHVAR
I GRAM
PIGHVAR/
SLETHVAR
POINT
ISING I GRAM ISING
POINT
TORSK I GRAM TORSK
POINT
SAMLET POINT V.
2. AFD.
POINT
I ALT
Team-Thilde Kim Andersen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Torben Sølling 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Noname Kenneth Hansen 8000 66,66 0 3600 30 96,66 900 60 1100 91,66 0 400 61,53 0 213,20 309,87
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Mette Freddy Hansen 10680 89 0 5470 45,58 134,58 475 31,66 650 54,16 725 45,3125 375 57,69 1250 10,41 199,25 333,83
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Belize Michael Høj 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Tranen Ulrik Holm 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Bamseline Søren Guldlaksen 0 0 0 0 0 875 72,91 0 0 850 7,08 80 80
Carsten Noldsø 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Anja Jan Jørgensen 0 0 0 0 0 900 75 0 450 69,23 2125 17,70 161,93 161,93
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Njor Allan Pedersen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Madelung Claus Madelung 0 0 4140 34,5 34,5 0 0 0 0 0 0 34,5
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team  Ronja Thomas Høstbo 15200 126,66 0 0 126,66 0 400 33,33 0 350 53,84 1550 12,91 87,17 213,84
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Hansen Søren Hansen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Andreas Hansen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Paroni Anders Nielsen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Odin Michael Toftvad 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team Snehvide Søren Vejsager 0 0 0 0 0 500 41,66 690 43,125 400 61,53 0 146,33 146,33
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

KLUBMESTERSKAB i Næstvedbådene

Denne konkurrence vil blive afholdt over 2 weekender.

1. afdeling vil blive afholdt den 27. 0g 28. marts 2010 (ved vejrlig eller andre hændelser afholdes den 24. og 25. april 2010) ved Møn.

Om søndagen vil der blive overrakt en lille præmie i klubhuset på Kanalvej til den største torsk, laks og ørred. Der vil i denne anledning blive grillet pølser, og man har mulighed for at købe øl og vand.. (Pårørende er velkommen til at se om det er deres kære der har vundet).

Alle point vil gå videre ved 2. afdeling af konkurrencen som afholdes den 4. og 5. september 2010 (ved vejrlig eller andre hændelser afholdes den 12. og 13. september 2010) ved Korsør, med indvejning om søndagen i klubhuset på Kanalvej, nærmere information følger. Her vil den endelige kåring finde sted, med præmie til klubmesteren. Klubmesteren er den der har opnået det størst samlede antal point ved deltagelse i begge konkurrencer.

Tilmelding til 1. afdeling senest torsdag den 18. marts 2010 hos Torben Sølling, Allan Petersen eller Kim Andersen.

Reglerne for konkurrencen er bindende og ikke til at ændre.

Vi håber på massiv deltagelse og opbakning til begge konkurrencer

Knæk og bræk 

 

Kim, Allan og Torben

 

 

Regler for klubmesterskabet 1. afd.

 

Praktiske oplysninger.

Point givning ved begge konkurrencer:


1. afd.:

Laks:             12,00
Ørred:             7,50
Torsk:            12,00

Point udregningseksempel:

Ørred (2600 gram):              2,6 x 100 / 7,5  = 34,67 Point
Torsk/Laks (2600 gram):     2,6 x 100 / 12   = 21,67 Point

 

2. afd:

Rødspætte:                         1,5
Skrubbe:                             1,2
Pighvar/slethvar:                 1,6
Ising:                                   0,65
Torsk:                                  12,00

Point udregningseksempel:

Skrubbe (2600 gram):                               2,6 x 100 / 1,2 = 216,67 Point
Pighvar/selthvar (2600 gram):                  2,6 x 100 / 1,6 = 162,50 Point
Rødspætte (2600 gram):                           2,6 x 100 / 1,5 = 173,33 Point
Ising (1100 gram):                                    1,1 x 100/0,65 = 169,23 Point
Torsk (2600 gram):                                   2,6 x 100 / 12  =   21,67 Point

 

Reglerne for konkurrencen er bindende og ikke til at ændre.

Vi håber på massiv deltagelse og opbakning til begge konkurrencer

 

Præmieliste for Klubmesterskab 1. afdeling på Møn:

LAKS:

Præmieart:

Sponsereret af: Sponsor hjemmeside:
1. præmie

Trollinggrej
½ år fisk og fri
Vin og taske

Jagt og Fiskerimagasinet, Kbh
Fisk og Fri
COLAS

www.JoF.dk
www.fiskogfri.dk
?

2. præmie Gavekort 300,00 kr
2 stangholdere
Hunters Universe, Næstved
West bådudstyr
www.hunters-universe.com
www.1west.dk
3. præmie Vin og tasker COLAS ?
ØRRED: Præmieart: Sponsereret af: Sponsor hjemmeside:
1. præmie

Trollinggrej
Line
Vin og taske

Jagt og Fiskerimagasinet, Kbh
Jagt og Fiskerimagasinet, Kbh
Sparekassen Sjælland

www.JoF.dk
www.JoF.dk
?

2. præmie Gavekort a 300,00 kr
2 stangholdere
Hunters Universe, Næstved
West bådudstyr
www.hunters-universe.com
www.1west.dk
3. præmie Vin og tasker Sparekassen Sjælland ?
TORSK: Præmieart: Sponsereret af: Sponsor hjemmeside:
1. præmie

1 års kontigent
Vin

Ns48
Tingfinderiet

www.ns48.dk
www.tingfinderiet.dk

2. præmie

Line
Vin

Jagt og Fiskerimagasinet, Kbh
Stensved Glas Og Aluminium 

www.JoF.dk
www.stensved-glas.dk

3. præmie Vin
Vask og polish
Tingfinderiet
AB Marine
www.tingfinderiet.dk
?

 

Med venlig hilsen

Allan, Torben og Kim

 

 

 

 

 

 

 

Til top